samedi 16 juillet 2016

Tema ei tea, et poliitkorrektne pole rääkida isanda, vaid liitlase häälest. Meie poliitikud teavad.
 

Eesti Autovabariik

Tüütuks läheb elada Eesti Autovabariigis, kus auto on meie aja püha lehm ja rallid on nagu vanasti kirikupühad. Rallide pärast võib lüüa segamini elu Tartu linnas, panna kinni inimeste koduteed Lõuna-Eestis. Küsimata ilmselt paljude arvamust, keda sellised autopühad tõsiselt segavad. Kas tõesti suur enamus tartlasi ja lõuna-eestlasi on ralli-usku või on see aktiivse vähemuse, aktiivsete autousklike poolt enamusele pääle surutud. Mina igatahes põlgan sellist rallitamist sügavalt ja mul oleks hää meel, kui neid siin kandis enam ei oleks. Kui tekiks rallivastaste ühing, astuksin selle liikmeks.

samedi 9 juillet 2016

Arukamat analüüsi "Ida-Lääne konfliktist"

http://atimes.com/2016/07/with-eye-on-brexit-nato-tackles-russia/

Eesti pressis ilmuv on piiratult propagandistlik, kainest analüüsist on loobutud ja lauldakse vaid "His Master's Voice'ile" oma lapsehäälega kaasa. Nagu oleks tõesti venelased saatnud lennukid New Yorgi tornidesse, tapnud inimesi Pariisi, Brüsseli ja Istanbuli lennujaamades. Venemaa on praegu oht pigem iseendale kui teistele ja püüab meeleheitlikult hoida käest libisemast, mis käes oli. Lääs ja Ida, viimane tähendab Venemaad ja Hiinat, peaksid koondama jõud XXI sajandi tõelise ohu, islamifanaatikute, "islamofašismi" vastu ja lõpetama omavahelise nägelemise. Lõpuks pole tõesti nii oluline, kas Ida-Euroopa riikide poliitikat suunab Washington või Moskva. Venemaal võib olla tülikas elada, kuid see on täiesti võimalik meie- ja minusuguselgi. Saudi Araabias ja suurel jaol islamiriikides meie inimesel elada poleks võimalik. Usuvahetus, abieluväline seks, tegelemine astroloogia ja muu astro-hiroga on kuritegu, mille eest süüdlasel lüüakse pää maha. Jne. Jne. Kas ootame tõesti, millal tekib tõeline kurjuse telg Kesk-Idas? Kas ootame, et fundamentalistliku Pakistani tuumarelv satub ka "Islamiriigi" tegelaste kätte? Lääneriigid on paraku ikka kippunud tegelema isekeskis rivaalitsemisega, seeasemel et näha jõudu koguvat tõelist vaenlast, olgu bolševikke, natse või islamiste.

samedi 2 juillet 2016

Mõned tsitaadid India eks-diplomaadi M. K. Bhadrakumari artiklist "Asia Times'is".

Practical cooperation within the alliance may continue in the near term. But it remains to be seen how far Washington will succeed in keeping the European mind trained on the highly contrived thesis of Russia being a revisionist state that has put military mobilization at the center of its strategic thinking.
Brexit poses questions for NATO although the British people have not voted to leave the alliance. In an insightful commentary, the well-known ‘Russia hand’ at the National Interest magazine Nikolas Gvosdev noted that Brexit “validates two developing trend lines in Europe”. Gvosdev explained:
  • The first is the hesitation within Western European countries to want to be drawn into conflicts and problems happening on the eastern periphery of the continent or within the post-Soviet space. The second will be to reawaken the lingering regional split within the alliance — with some members arguing that if NATO had paid much more attention to dealing with the cross-Mediterranean threats to European security, rather than on being drawn into playing geopolitical games in Eurasia, the migration crisis might have been avoided or blunted — and thus one of the key drivers of Brexit might have been neutralized.
The bottom line is that the EU and NATO are complementary. And Brexit upholds that national interests prevail over European collective interests. Without doubt, Brexit is also, partly at least, a reflection of the overall weariness in Europe with the continued NATO expansion eastward.

Artikkel tervelt:

http://atimes.com/2016/06/brexit-russias-comfort-level-rises-us-loses-eurasian-plot/

Kas ilmub ka Eesti poliitikasse jõudusid, kes leiavad, et militariseerumine on ohtlik ummiktee ja midagi olulist meie suhtumises Venemaa ohusse ja NATOsse, s.o. Ameerika diktaati tuleks ümber hinnata?